Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.
  • AutoCAD 2019 Kitap + Video Eğitim Seti

GökalpBaykal, Murat Öğütlü ve Tuncay Bakkal’dan Türkiye’nin ilk ve tek AutoCAD 2019kitabı ve görsel eğitim seti

 

Bu kitap dünyanın en yaygınBilgisayar Destekli Tasarım ve Çizim Programı AutoCAD’e yeni başlayanlar ya da başlangıç düzeyinde olupkendisini geliştirmek isteyenler için temel bir başvuru kılavuzudur. KitabınGökalp Baykal ve Murat Öğütlü tarafından hazırlanmış içeriği okuru girişseviyesinden orta seviyeye çıkarma amacı göz önünde bulundurularak hazırlanmışve Tuncay Bakkal tarafından oluşturulmuş eğitim videolarıyla desteklenmiştir.

 

Elinizdeki kitap, tasarım ve çizimlerinbilgisayar ortamında yapılmasını sağlayan, Bilgisayar Destekli Tasarım ve Çizimprogramı AutoCAD yazılımının 2019 sürümü ile teknik çizimlerinizi yapmanızısağlayacaktır.

 

Bu kitapsayesinde AutoCAD ile çizim yapmak, daha önce yapılanları revize etmek,tasarımınızı gerçeğe dönüştürmeden önce ekranda görmek, istediğiniz ölçekteçıktı almak, çizdiğiniz nesnelere renk atayabilmek, farklı çizgi tiplerikullanabilmek ve farklı desenlerde taramalar gerçekleştirebilmek için gereklikomutları öğrenebileceksiniz.

 

Kitap size,yapmış olduğunuz çizimler üzerine koyabileceğiniz ölçülendirme komutlarını,çizim üzerine eklenen gelişmiş yazı formatlarını, AutoCAD içerisine tabloekleme ve oluşturma komutlarını öğrenmeniz için kaynak sağlayacaktır.AutoCAD’in önemli komutlarından biri olan Parametrik İlişkilendirme ileçizgilerinizi birbirlerine bağlayacak ve sabit ölçülerde gelişmiş fonksiyonlarekleyebileceksiniz. Böylece resimlerinize revizyon yaparken belirli bir kısmıdeğiştirdiğinizde diğer kısımların da otomatik olarak değişmesinisağlayabileceksiniz. 


Kitabın içeriğinde;AutoCAD 2019 ile 2 boyutlu çalışma alanı ve Temel 3D tanıtılmakta ve komutlarınyerleri gösterilmektedir.

 
AutoCAD 2019, teknikresim ile ifade edilmeye müsait olan tüm sektörlerde kullanılan en etkin çizimaraçlarından biridir. Gerek yeni oluşturulan, gerekse değiştirilmesi düşünenürün ya da nesnelerin resimsel olarak ifade edilmesi sürecinde, öncelikleteknik resmin ve beraberinde AutoCAD programının yeri son derece önemlidir.

Kitaptaöğrenciler, eğitimciler ve okullar için ücretsiz AutoCAD 2019 programınıindirebileceğiniz link verilmiştir.

 

İÇİNDEKİLER

AutoCAD ile Yola Çıkmak

Temel İşlemler

AutoCAD’in İçinde

Çizime Başlamak

İki Boyutlu Çizim Araçları

Select: Nesneleri Seçmek

Nesneleri Düzenlemek

Hızlı Düzenleme – Grip Editing

Nesne Özellikleri

Çizgiler, Renkler ve Katmanlar

Hatch: Tarama

Text: Metin Eklemek

Table: Tablo Oluşturmak

Dimension: Ölçülendirme

Block: Blok Nesneleri

AutoCAD 2019’daki Yenilikler

Xref: Dış İlişkiler

Paftalarla Çalışmak

Çizimi Kâğıda Dökmek

Yararlı Araçlar

Ayarların İç Dünyası

AutoCAD Classic ÇalışmaOrtamını Oluşturmak

Grafik Performansını Artırmak

 

VİDEO EĞİTİM İÇERİĞİ

Çizim Yöntemleri

Draw Komutları

Modify Komutları

Bilgilendirme Komutları

Detay Komutları

Çizim Ayarları

Yayınlama Komutları

3 D Modelleme Komutları

Render Komutları

ISBN 978-605-9129-44-2
Sayfa Sayısı: 630


AutoCAD 2019 Kitap + Video Eğitim Seti

  • Ürün Kodu: ACAD2019KVID
  • Stok Durumu: 10

Etiketler: autocad 2019, kitap, görsel eğitim, video eğitim